השתלמויות וקורסים

השתלמויות מבוא

השתלמות מבוא לגישה החינוכית "גני יער", אורכת שלושה ימים בשטח, כוללת לינת שטח, ומיועדת לאנשי חינוך (בודדים או בקבוצה) פעילים. בהשתלמות נחווה את סדר היום בגן, את השתנות מזג האוויר ואת האתגרים והמתנות הטמונים בשהייה הרציפה במרחב הטבעי. זוהי התנסות משמעותית עבור כל מחנך ששוקל לצאת החוצה עם הקבוצה שלו, המקנה כלים, מיומנויות, ידע פדגוגי וחיבור אל המרחב הטבעי, אשר עוברים דרך מחנכים אל הילדים אותם הם פוגשים במסגרות החינוכיות. ההשתלמות קורית במסגרת שיתוף פעולה עם מרכז פסג"ה מצפה רמון ומוכרת כ-30 שעות גמול עבור עובדי הוראה.

עבור מי זה מיועד?

השתלמות המבוא מיועדת לכל איש חינוך העובד עם אוכלוסיית הגיל הרך והכיתות הצעירות. השתלמות זו קורית במסגרת הפיתוח המקצועי של משרד החינוך, דרך מרכז פסג"ה מצפה רמון, ועל כן הינה מוכרת לגמול עבור אנשי החינוך העובדים במשרד החינוך (במסגרת "אופק חדש" או "עוז לתמורה"). כמו כן, אנחנו שומרים מספר מקומות בכל השתלמות גם למעטפת החינוכית הכוללת סייעות העובדות בגנים, אנשי חינוך מהמגזר הפרטי ומטפלים מסוגים שונים הרואים באפשרות של השימוש במרחב הטבעי כלי שיכול להעשיר את עבודתם עם הילדים אותם הם פוגשים.

כיצד נרשמים?

עובדת משרד החינוך או נמנית על עובדי המעטפת החינוכית (סייעות/ אנשי חינוך מהמגזר הפרטי/ אנשי טיפול) הנך מוזמנת לפנות אלינו למייל [email protected] או להשאיר לנו את פרטיך דרך האתר, ונשמח ליידע אותך על תאריכי ההכשרות הבאות שלנו.

מספרים על ההשתלמות:

ההשתלמויות הבאות:

השתלמויות המבוא שלנו מיועדות לאנשי חינוך ומוכרות לגמול ועל כן קורות בחופשים.
סדרת ההשתלמויות הבאות תתקיים ביולי-אוגוסט 2022.
השאירו פרטיכם וניידע אתכם כשתפתח ההרשמה

קורס גני יער:

קורס עומק המיועד למי שכבר לקח\ה חלק בהשתלמות המבוא שלנו.

הקורס משלב בתוכו סדרת מפגשים המתקיימים בשטח ולצידה סדרת מפגשים מקוונים התומכת את השגרה בגן לאורך השנה. בכל מפגש נעמיק אל תוך רובד נוסף של הגישה החינוכית.נחווה ונלמד את הבסיס התיאורטי\פרקטי של העשייה היומיומית החינוכית שלנו.

הקורס מהווה פלטפורמה קהילתית להולכים בדרך מיוחדת זו. הקורס כולו הוא פרי שיתוף פעולה עם מרכז פסג"ה מצפה רמון ומוכר כ-120 שעות גמול.

למי זה מיועד?

קורס ההמשך מיועד לכל איש חינוך העובד עם אוכלוסיית הגיל הרך והכיתות הצעירות, שכבר היה בהשתלמות המבוא ומוכן להתחייב להשתתף בתהליך השנתי של הקורס. 

שלחו לנו מייל

בשל הביקוש הרב לקורס והרצון שלנו לשמור על קבוצה בגודל נכון, הרשמה תתבצע דרך מרכז ההדרכה כשלושה חודשים לפני תחילת כל מחזור, במייל [email protected] הודעה על פתיחת מחזור קורס עם תאריכי המפגשים ופרטים מלאים תשלח לכל בוגרות השתלמויות המבוא שלנו.

מספרים על הקורס:

הקורס הבא:

מחזור חמישי של הקורס המעמיק ייפתח באוקטובר 2022.
השאירו פרטים וניידע אתכם כשתפתח הרשמה

סמינרי מבוא

להיכרות עם הגישה החינוכית (מיועד להורים)

סמינר שבו נכיר את הרבדים השונים ממנה מורכבת הגישה החינוכית המוכרת כיום כ"גני יער". בכל אחד מהמפגשים נפתח צוהר אל רובד אחר מתוך הגישה החינוכית, נחווה אותו יחד ונבין בעזרתו את העומקים החבויים בשפת היער החינוכית, ואת הערך שלהם בעבורנו ובעבור הילדים שלנו.

הסמינר יתקיים בשתי מתכונות שונות:

  1. חמישה מפגשי "גני יער" יומיים בני שש שעות לכל המעוניין – אנשי חינוך, הורים, מוסדות, מדריכי חוגים וכו'.
  2. סמינר של שלושה ימים בשטח, לרבות לינת שטח, בדומה להשתלמות מבוא לאנשי חינוך.

למי זה מיועד?

הסמינרים מיועדים לכל מי שמתעניין בגישה החינוכית והיה רוצה להשקיע בהיחשפות אליה ובהתנסות בה- הורים, הורים לעתיד, אנשי חינוך בלתי-פורמלי, סטודנטים לחינוך בהווה או בעתיד, אנשים ששוקלים את עתידם המקצועי ועוד.

כיצד נרשמים?

השאירו פרטים דרך האתר ונשמח ליידע אותך על תאריכי ההכשרות הבאות שלנו.

הסמינר הבא:

סמינרי מבוא להורים, מחנכים ואנשי טיפול מגוון תחומיים יתקיימו בתאריכים הבאים:

15-17.2.2021 
11-13.3.2021 
26-28.4.2021