השתלמויות וקורסים

השתלמויות מבוא

השתלמות מבוא לגישה החינוכית "גני יער", אורכת שלושה ימים בשטח, כוללת לינת שטח, ומיועדת לאנשי חינוך פעילים. בהשתלמות נחווה את סדר היום בגן, את השתנות מזג האוויר ואת האתגרים והמתנות הטמונים בשהייה הרציפה במרחב הטבעי. זוהי התנסות משמעותית עבור כל מחנך ששוקל לצאת החוצה עם הקבוצה שלו, המקנה כלים, מיומנויות, ידע פדגוגי וחיבור אל המרחב הטבעי. הידע, ההתלהבות והניסיון בשטח עוברים דרך מחנכים אל הילדים אותם הם פוגשים במסגרות החינוכיות. ההשתלמות מתקיימת במסגרת שיתוף פעולה עם מרכז פסג"ה מצפה רמון ומוכרת כ-30 שעות גמול עבור עובדי הוראה בכל הארץ. אנחנו שומרים מספר מקומות בכל השתלמות גם למעטפת החינוכית הכוללת סייעות העובדות בגנים, אנשי חינוך מהמגזר הפרטי ומטפלים מסוגים שונים הרואים באפשרות של השימוש במרחב הטבעי כלי שיכול להעשיר את עבודתם עם הילדים אותם הם פוגשים. 

רציונל ההשתלמות

לאפשר לאנשי חינוך לחוות בעצמם מהו גן יער, ודרך חוויה זו להתחבר לנושאים השונים מהם הגישה החינוכית מורכבת וללמוד עליהם. 

עבודה כאיש חינוך בגן יער מחייבת תקשורת עם שני מרחבים מרכזיים- המרחב הפנימי האישי שלי כמחנך, והמרחב הטבעי שבו מתרחשת הפעולה, ועל כן הנושאים המרכזיים שילמדו בהשתלמות הם:

חיבור – תרגול מעשי לחיבור למרחב הפנימי והחיצוני דרך חושים, תנועה, התבוננות ורגש.

מיומנויות – במהלך ההשתלמות נפתח מיומנויות שונות כגון עבודה בבוץ, עבודה בצמר וחומרים נוספים ככלי לחיבור לעצמנו ואל המרחב הטבעי שבו אנחנו חיים ופועלים. 

מהות – נחווה את ההוויה העמוקה שבה המחנך מתבקש להיות כשהוא בוחר לצאת עם הילדים למרחב הטבעי. נבין לעומק את תפיסת העולם העומדת מאחורי "גני יער" ככלי להתפתחות תקינה של ילדינו במיוחד בעידן המודרני. 

הרשמה ותשלום

עלות ההשתלמות לעובדי משרד החינוך: 400 ש"ח.

לבחירת תאריך ההשתלמות הרצוי ותשלום

עלות ההשתלמות למי שאינה עובדת משרד החינוך אך נמנית על עובדי המעטפת החינוכית (סייעות/ אנשי חינוך מהמגזר הפרטי/ אנשי טיפול) – 870 ש"ח

 להרשמה תשלום ומידע נוסף  052-7772948 (נועה שבח)

במייל- [email protected]

תאריכי השתלמויות מבוא קיץ תשפ"ד 2024:

השתלמות מבוא חמה- 16-18.7.24

השתלמות מבוא שחר -23-25.7.24

השתלמות מבוא סהר -19-21.8.24

ימים טובים ובשורות טובות 

מספרים על ההשתלמות:

קורס עומק גני יער

קורס עומק המיועד למי שכבר לקח\ה חלק בהשתלמות המבוא שלנו.

הקורס משלב בתוכו סדרת מפגשים המתקיימים בשטח ולצידה סדרת מפגשים מקוונים התומכת את השגרה בגן לאורך השנה. בכל מפגש נעמיק אל תוך רובד נוסף של הגישה החינוכית. נחווה ונלמד את הבסיס התיאורטי\פרקטי של העשייה היומיומית החינוכית שלנו.

הקורס מהווה פלטפורמה קהילתית להולכים בדרך מיוחדת זו. הקורס כולו הוא פרי שיתוף פעולה עם מרכז פסג"ה מצפה רמון ומוכר כ-120 שעות גמול.

למי זה מיועד?

קורס ההמשך מיועד לכל איש חינוך העובד עם אוכלוסיית הגיל הרך והכיתות הצעירות, שכבר היה בהשתלמות המבוא ומוכן להתחייב להשתתף בתהליך השנתי של הקורס. 

שלחו לנו מייל

בשל הביקוש הרב לקורס והרצון שלנו לשמור על קבוצה בגודל נכון, הרשמה תתבצע דרך מרכז ההדרכה כשלושה חודשים לפני תחילת כל מחזור, במייל [email protected]. הודעה על פתיחת מחזור קורס עם תאריכי המפגשים ופרטים מלאים תשלח לכל בוגרות השתלמויות המבוא שלנו.

מספרים על הקורס:

הקורס הבא:

מחזור שישי של הקורס המעמיק ייפתח בחול המועד סוכות 2023.
השאירו פרטים וניידע אתכם כשתפתח הרשמה.

קורס העומק השנתי שלנו צפוי להפתח באוקטובר 2024  בשאיפה ותקווה שהמצב בארץ יאפשר זאת

ימים טובים ובשורות טובות

סמינר לקהל הרחב

להיכרות עם הגישה החינוכית

סמינר חווייתי בו נכיר את הרבדים השונים מהם מורכבת הגישה החינוכית "גני יער".

בסדנא נפתח צוהר ונגלה את הרבדים העמוקים החבויים בשפת היער החינוכית ואת הערכים הטמונים בהם עבורנו ועבור הילדים שלנו.

סמינר של שלושה ימים בשטח, לרבות לינת שטח, בדומה להשתלמות מבוא של עובדי משרד החינוך.

* יש אפשרות להזמין סמינר פרטי לצוות אשר נבנה בהתאם לצרכיו

 

 

 
 
 

למי זה מיועד?

הסמינרים מיועדים לכל מי שמתעניין בגישה החינוכית והיה רוצה להשקיע בהיחשפות אליה ובהתנסות בה- הורים, הורים לעתיד, אנשי חינוך בלתי-פורמלי, סטודנטים לחינוך בהווה או בעתיד, אנשים ששוקלים את עתידם המקצועי ועוד.

כיצד נרשמים?

לפרטים נוספים והרשמה לסמינר מבוא לגני יער אביב 2023  יש להיכנס לקישור מטה.

הסמינר הבא: