ליווי מוסדות חינוך

ליווי

לאחר שנים של ניסיון הכוללות הקמת גן יער במצפה רמון והיכרות עמוקה עם האתגרים הניצבים בדרכה של גננת או רשות המעוניינת להפעיל גן יער או להעניק חינוך טבע בתחומיה, יצרנו תהליכי ליווי שונים, המותאמים אישית עבור כל מסגרת, רשות או קבוצה. הליווי כולל עבודה בתחומים פדגוגיים, לוגיסטיים ובירוקרטיים הנגזרים מן הגישה החינוכית, אך גם משמש ליווי אישי של גננת או צוות המבקשים לעבור תהליך ליציאה החוצה.

ליווי בסיסי

תהליך הליווי הבסיסי נועד לאפשר לגננת את הכלים הראשוניים שהיא זקוקה להם כדי להצליח לצאת החוצה עם גן הילדים שלה ולחוות חוויה נעימה ומיטיבה, עבור הצוות והילדים. נקודות המתווה ביצירת תהליך כזה נועדו לעזור לגננת להגיע למצב שבו היא מרגישה בנוח בשהות בחוץ יחד עם הילדים, עצמאית ובעלת ארגז כלים מספק. מנסיוננו אנחנו מאמינים שגננת שמרגישה בנוח בחוץ נהנית מהיתרונות שהמרחב הטבעי מציע, מעוניינת להעניק אותם גם לילדים על חינוכם היא אמונה, ורוצה להגדיל ולפתח את ידיעותיה ואת ארגז הכלים שלה.

עבור מי זה מיועד?

  • רשויות מקומיות ואזוריות
  • קהילות הורים, אנשי חינוך
  • מובילות גנים

כיצד נרשמים?

לבניית תהליך מותאם אישית אנא צרו עמנו קשר במייל או בטלפון, ואנחנו נעמוד איתכם בקשר בנוגע לאפשרויות השונות. אנא כתבו לנו-
מי אתם? בשם מי אתם פונים? איזה סוג של ליווי הייתם רוצים לקבל?

מספרים על הליווי:

ליווי מעמיק

מטרתו המרכזית של תהליך הליווי המעמיק הינה לאפשר לרשות להגיע לעצמאות בכל הנוגע לפיתוח חינוך יער בתחומיה, בהתאם ליתרונות ולמגבלות הייחודיים שלה.

תהליך ליווי מעמיק הוא תהליך מתמשך שבו אנו הולכים עם הגננת, הרשות ונציגי משרד החינוך (הפיקוח) "יד ביד" בכל שלבי תהליך הקמת מסגרת חינוכית בטבע, עד הרגע שבו הגננת או המוסד החינוכי מרגישים שיש להם את כל הכלים הנדרשים על מנת להמשיך בדרכם באופן עצמאי. תהליך הליווי המעמיק הינו תהליך שנמשך על פי רוב כשנתיים או שלוש, ובו הגננת השותפה לתהליך מתבקשת לקחת חלק בקורס מתקדם לגני יער, ולהגיע לפחות ליום תצפית אחד בגן המדגים במצפה רמון, על מנת לייצר שפה משותפת שתלווה אותנו לאורך כל הדרך. המלווה החינוכי לוקח חלק בכל השלבים הקשורים בהקמת מסגרת חינוכית מסוג זה, החל משלב חיפוש השטח, חיפוש אנשי הצוות המתאימים (אם יש צורך), ועבודה עמם ועם הרשות לאורך כל הדרך, לפתירת האתגרים המתעוררים ועולים עד ליציאה לדרך עצמאית.

עבור מי זה מיועד?

רשויות מוניציפליות ומוסדות חינוך גדולים המעוניינים בתהליך עמוק, ארוך ומקיף.

כיצד נרשמים?

לבניית תהליך מותאם אישית אנא צרו עמנו קשר במייל או בטלפון, ואנחנו נעמוד איתכם בקשר בנוגע לאפשרויות השונות. אנא כתבו לנו-
מי אתם? בשם מי אתם פונים? איזה סוג של ליווי הייתם רוצים לקבל?

מספרים על הליווי המעמיק: